X
GO

انجمن صنفی شرکت های ساختمانی - ACCO

معرفی

تشکلی که امروز به نام انجمن صنفی شرکت های ساختمانی (ACCO) شناخته می‎شود با بیش از پنجاه سال قدمت کهنسال‎ترین تشکل صنفی کشور است. اگر ثبت رسمی این تشکل را با نام سندیکای شرکت های ساختمانی تولد اسمی آن بدانیم، نامه شماره 27851 اداره کل ثبت اسناد و املاک تاریخ 1326/12/11 را نشان می‎دهد و اگر واقعیت تشکیل عملی آن را بپذیریم، باید سال ها به عقب بازگردیم، آن زمان که هنوز قانون کار در ایران وجود نداشت. به هر حال سندیکای شرکت های ساختمانی که در سال 1326 یعنی 59 سال قبل به طور رسمی ثبت گردید، در طول سال های فعالیت حتی یک روز هم از کار باز نایستاده است.

این تشکل مانند هر سازمان صنفی و اجتماعی دیگر فراز و نشیب‎هایی داشته ولی هیچگاه در حمایت از آبادانی و سازندگی کشور کوتاهی نکرده است. اگرچه امروز بعضی از بنیانگذاران اولیه و بسیاری از سازندگان سال‎های گذشته روی در نقاب تیره خاک کشیده‎اند، ولی ساختمان‎های گوناگون، پل‎ها، راه‎های آهن و شوسه که در آن روزگاران بدون داشتن ابزار و وسایل مکانیکی و فقط با همت و کوشش شبانه‎روزی مهندسان و کارگران ایرانی ساخته شده‎اند، هر یک همچون بنای یادبودی برای این عزیزان در هر گوشه میهن، خودنمایی می‎کنند. هنوز بازماندگان برومند مدیران برخی از آن شرکت ها چراغی را که پدرانشان برافروخته‎اند را روشن و نورانی نگاه داشته‎اند و هنوز انجمن شرکت های ساختمانی همه ساله سال روز فعالیت پیش‎کسوتان سازندگی را گرامی می‎دارد. "سندیکای شرکت های ساختمانی" در بهمن ماه 1372 و بر اساس ماده 131 قانون کار جمهوری اسلامی ایران، به "انجمن شرکت های ساختمانی" تغییر نام داد.

 

چشم انداز

ايفای نقشی مؤثر در حمايت از اعضا و مشاركت در تصميم‌سازی و تصميم‌گيری برای توسعه پايدار

 

ماموریت یا رسالت

انجمن شركت‌های ساختمانی، به عنوان يکی از قديمی ترين تشکل‌های صنفی کارفرمایی کشور، با اتكا به اعتقاد راسخ صنف به امر آبادانی و سازندگی، ماموريت خود را دفاع از منافع صنفی اعضاء و تعالی جايگاه انجمن و شركت‌های عضو در سطح ملی و فراملی با جلب اعتماد و رضايت ذینفعان و توسعه کمی و کيفی اعضاء و ارائه خدمات مناسب به آنان می داند.

 

نماد تجاری (Logo) انجمن صنفی شرکت های ساختمانی (ACCO)

 

همکاران

امروز به همت سازندگان و پیمانکاران سرتاسر کشور انجمن‎های شرکت های ساختمانی و تأسیساتی در بیش از بیست و هفت استان تشکیل شده‎اند که هر کدام به عنوان بازویی فعال در خدمت سازندگی استان خود به انجام وظیفه مشغول اند و به این ترتیب انجمن شرکت های ساختمانی نه تنها به حدود پانصد عضو مستقیم خود، بلکه به بیش از سه هزار عضو انجمن های استانی در سرتاسر کشور به طور غیرمستقیم خدمات فنی و حقوقی مورد نیاز را ارائه می‎دهد.

 

کمیسیون ها

 • شورای عالی
 • کمیسیون حقوقی
 • کمیسیون عضویت
 • کمیسیون انتشارات
 • کمیسیون روابط عمومی
 • کمیسیون قوانین و مقررات
 • کمیسیون اقتصاد
 • کمیسیون فنی
 • کمیسیون تحقیق و توسعه

 

انتشارات

 • ماهنامه پیام آبادگران

 

مستندات

اساسنامه انجمن صنفی شرکت های ساختمانی از پیوند ذیل قابل دریافت است :

( اساسنامه انجمن صنفی شرکت های ساختمانی - ACCO )

 

راه های ارتباط

نشانی : تهران، خیابان طالقانی، خیابان برادران مظفر، جنب سینما فلسطین، پلاک 86
شماره تماس : 66464261 - 021
شماره دورنگار : 66464084 - 021
پایگاه اینترنتی : www.ACCO.ir

 

مراجع

 1. پایگاه اینترنتی انجمن صنفی شرکت های ساختمانی – ACCO