X
GO

انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران - ICCA

معرفی

جامعه مهندسی ایران پس از سال ها پیگیری برای طراحی تشکیلاتی حرفه ای در جهت هدایت سرمایه های انسانی این مرز و بوم، بر آن شد تا ایده تأسیس انجمنی غیرانتفاعی را به تحقق نزدیک نماید. متعاقب بررسی های دقیق و مطالعات کارشناسانه و با همکاری تنگاتنگ چهار تشکل عمده کشور، سندیکای شرکت های ساختمانی، انجمن شرکت های تاسیساتی و تجهیزاتی، انجمن مهندسان مشاور معمار و شهرساز و جامعه مهندسان مشاور، در سال 1377 انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران (International Consultants and Contractors Association of Iran - ICCA) بنیان نهاده شد. به همت چند تن از پیشکسوتان این حوزه و به پشتوانه تجارب مدیریتی موفق، ساختار جامعی تدوین شد تا علاوه بر بازیابی زمینه های مستعد صادراتی و توانمندی  های نهفته در کشور، اقتضائات و الزامات تجارت جهانی، شناسایی شده و در جریان معرفی مهارت های مهندسی و دانش فنی فرزندان ایران، امکان صدور خدمات فنی و مهندسی به سراسر دنیا و در طیفی گسترده فراهم شود.

انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران که خود را پیشگام تحولی عمیق در رویه های صادراتی کشور می داند، در تلاش است تا با بهره گیری از دانش مدیریتی موجود و شناسایی زمینه های تخصصی کمتر مورد توجه داخلی که اقبال جهانی دارند، ظرفیت های مهندسی مازاد کشور را به عرصه رقابت بین المللی کشانده و در فرآیند عرضه دانش ایرانی به نحوی فراگیر، سهیم باشد. در این راستا، انجمن خود را موظف به اجرای برنامه هایی می داند که متضمن ارتباط نزدیک با نهادهای دولتی، تشکیل کمیته های تخصصی و همگرایی میان اعضا بوده و به بهبود وضعیت حرفه ای ایشان منجر شود.

ناگفته پیداست که تعاون و هم داستانی اعضای انجمن در جهت تجمیع توانمندی ها و همپوشانی فنی فعالیت ها، در کنار تعاملی بالنده با دنیای در حال دگرگونی، ما را چنان پرتوان و کارآمد می نماید که اگر در هر گوشه از گیتی، تقاضایی برای عمران و سازندگی باشد، بازوان با کفایت کارشناسان خلاق ایرانی به کار خواهد بود. تحقق این مهم، همچنان که راه را به سوی بی نیازی از درآمدهای نفتی، رهنمون خواهد شد. با ایجاد حدود بیست هزار فرصت شغلی در جریان اجرای هر پروژه خارجی، بازار کار داخلی را نیز مستغنی می نماید.

برای تحقق آنچه برشمردیم و برای بقاء در دنیای آکنده از تأثیر فناوری های نوظهور، ناگزیر از بازآموزی و توسعه سرمایه های انسانی براساس استانداردهای جهانی و به روزرسانی ایده ها خواهیم بود. تا باشد که به یاری خداوند منان و تلاش خستگی ناپذیر خدمت گزاران شما در انجمن، ضمن کشف فرصت ها و آینده اندیشی و با تلاش برای به فعلیت رساندن توان بخش خصوصی در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی در جهت توسعه شاخص های فنی و مهندسی کشور، ارتقای جایگاه فناورانه ایران در منطقه و در سطح بین الملل، افزایش بهره وری و ضریب توسعه ملی، ایفاگر نقشی مؤثر باشیم.

خانواده بزرگ صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران، از برآیند دانش و تجربه سالیان و با توجه به مقتضیات ملی و منطقه ای و رعایت استانداردهای بین المللی، برای تحقق سند چشم انداز توسعه، آماده مشارکت است. با این امید که ایران آباد، در جایگاه برتر اقتصادی، علمی و فناوری منطقه قرار گرفته و به عنوان سرزمینی امن، مستقل و مقتدر، از روابطی گسترش یابنده مبتنی بر منافع ملی، اصول حکمت، عزت و مصلحت در تعامل با جهان، برخوردار باشد.نماد تجاری (Logo) انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران (ICCA)

 

ساختار

انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی با برخورداری از چهار دپارتمان تخصصی «مطالعات بازار و مناقصات»، «IT، آموزش و انتشارات»، «حقوق تجاری» و «روابط بین الملل» افتخار یک دهه اطلاع رسانی و ارائه مشاوره به بیش از 250 شرکت عضو را داشته و در تلاش است تا با در نظر داشتن ظرفیت های قابل توجه مهندسی مازاد کشور، فرصت های مغتنم پیش رو را رصد نموده و در راه رفع موانع تجاری نقش مؤثری را ایفا نماید.

 

راه های ارتباط

نشانی : ایران، تهران، شهرک غرب، بلوار فرحزادی، خیابان ایوانک،  خیابان فلامک شمالی، کوچه دوم، کوچه ققنوس، گذر اردیبهشت، پلاک 12
شماره تماس : 88099434 - 021
شماره دورنگار : 88373565 - 021
پست الکترونیک : Info@ICCAir.com
پایگاه اینترنتی : www.ICCAir.com

 

مراجع

  1. پایگاه اینترنتی انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران - ICCA