X
GO

شرکت صنایع شیمیایی چسب و رزین بن

معرفی

نقش اصلی یک چسب متصل نمودن اجزای تشکیل دهنده یک جسم به یکدیگر است. بطوری که تحت شرایط کاری، مجموعه قسمت های اتصال یافته براساس پیش بینی ها و الزامات طراحی، بهم چسبیده باقی بمانند. اجزای تشکیل دهنده چسب ها را می توان مواد پلیمری و افزودنی هایی شامل مواد نرم کننده، مواد پرکننده معدنی، مواد تغلیظ کننده و معرف های جفت کننده سیلانی دانست. آثار گذشتگان نشان می دهد که از حدود سه هزار سال قبل از چسب استفاده می شده است. چسب های قدیمی حالتی شبیه قیر داشته اند ولی بعدها و در جریان جنگ جهانی دوم از مخلوط رزین فنلی با پلی کلروپرن، چسب های مفیدی ساخته شده اند. از قرن نوزدهم به تدریج با پیدایش چسب های سنتتیک ساخته شده در صنعت پلیمر، چسب های سنتی، گیاهی و حیوانی از صحنه خارج شده اند. چسب به عنوان ماده ای غیرفلزی تعریف می شود که قادر است دو بستر را با استفاده از مکانیسم های چسبندگی که بین چسب و بستر ایجاد می شود و مکانیسم هم چسبی که در توده چسب ایجاد می شود، به یکدیگر متصل نماید. امروزه اغلب چسب ها از پلیمرهای آلی تشکیل شده اند و در زمان اعمال، مایع بوده و پس از پخت و سخت شدن به حالت جامد در می آیند.

از قرن نوزدهم به تدریج و با پیدایش چسب های سنتتیک ساخته شده در صنعت پلیمر، چسب های سنتی، چسب های گیاهی و چسب های حیوانی از صحنه خارج شدند. صنعت چسب به صورت گسترده ای در حال رشد می باشد و تعداد محدودی وسایل مدرن ساخت بشر وجود دارد که از چسب در آنها استفاده نشده است. جهت اتصال اغلب مواد از یک جعبه بسیار ساده غلات گرفته تا هواپیمای پیشرفته ایرباس A380 و بوئینگ 777 از چسب استفاده شده است. چسب صنعتی بر پایه رزین کلروپرن است و زمان خشک شدن آن 15 تا 20 دقیقه بوده و حلال آن تولوئن و به صورت مایع عسلی می باشد. چسب صنعتی در صنایع کفش و چرم، سراجی، خودروسازی، پوشش‌های کف، مبلمان و لوازم اداری و سایر صنایع کاربرد دارد. به طور کلی چسب صنعتی برای چسباندن انواع چرم طبیعی و مصنوعی، روکش های پلاستیکی و پارچه ای، انواع فوم، فیبر، نمد، چوب، شیشه و فلز قابل استفاده می باشد. استفاده از چسب صنعتی مزایای بسیار بیشتری نسبت به دیگر تکنیک های اتصال مانند اتصال مکانیکی، اتصال متالورژیکی و ... دارد. از جمله مزایای چسب می توان به توانایی اتصال مواد غیرهمجنس، توزیع متعادل تنش در اتصال، ساده و اقتصادی بودن فرایند، بهبود جنبه زیبایی طرح و افزایش انعطاف پذیری طراحی اشاره کرد. معایب استفاده از چسب نیز شامل کاهش چسبندگی در دماهای بالا، ضعف نسبی در اتصال اشیای بزرگ که دارای سطح تماس کوچکی با یکدیگر هستند و ... می باشد. تیم متخصص و حرفه ای شرکت صنایع شیمیایی چسب و رزین بن با تکیه بر تجربه و دانش خود، خط تولید انواع چسب های صنعتی را راه اندازی کرده اند تا مشتریان به آسانی و با اطمینان خاطر با کارشناسان صنایع شیمیایی چسب و رزین بن در ارتباط با خط تولید چسب های صنعتی ارتباط برقرار کرده و بهترین نوع چسب صنعتی را حسب نیازشان خریداری نمایند.

شرکت صنایع شیمیایی چسب و رزین بن فعالیت رسمی خود را از سال 1376 با تولید رزین های هموپلیمر وینیل استات و انواع چسب آغاز نمود. شروع تولید کوپلیمر های وینیل استات از سال 1380 راه را برای ورود این شرکت به عرصه صنعت رنگ کشور فراهم آورد. ظرفیت تولیدات این مجموعه در طی 10 سال از 800 تن در سال 1377 به رقمی بالغ بر 8000 تن در سال 1387 ارتقاء یافت. این روند رو به رشد همچنان طی دهه دوم فعالیت این شرکت با تولید رزین های آکریلیک امولسیونی و گروه های متنوع زرین های آب پایه و توسعه بخش تولید انواع چسب های تخصصی در زمینه های صنعتی و ساختمانی ادامه یافت، به شکلی که هم اکنون این شرکت از ارکان اصلی تولید انواع چسب های تخصصی و زرین های امولسیونی در کشور به شمار می رود.

 

نماد تجاری (Logo) شرکت صنایع شیمیایی چسب و رزین بن

 

اصول کلی و دیدگاه مدیران

شرکت صنایع شیمیایی چسب و رزین بن با تکیه بر اصول کلی و دیدگاه مدیران شرکت که شامل موارد ذیل است و بنا بر سیاست های مدیر ارشد شرکت، همواره خود را ملزم به پاسخگویی به نیازها و خواسته های مشتریان اش بر اساس اولویت های ذیل می داند:

 • رعایت کلیه حقوق مصرف کنندگان و مشتری مداری
 • ارائه محصولات با بالاترین سطح کیفی
 • رعایت اصول فنی و استانداردهای جهانی
 • قیمت گذاری منصفانه
 • انجام مشاوره های فنی و ارائه خدمات تخصصی علمی
 • اختصاص منابع مالی و توجه ویژه به امر تحقیق و توسعه به منظور دستیابی به فرمولوسیون های به روز و پر بازده
 • تعامل و همکفری با منابع علمی و معتبر جهانی

 

محصولات

 • چسب کاشی و سرامیک پودری بن فیکس

چسب کاشی و سرامیک پودری بن فیکس بر پایه سیمان طراحی و تولید شده که با توجه به پلیمرهای متعددی که در ساخت آن به کار رفته، پس از اختلاط کامل با آب و خشک شدن، بطور کامل در برابر آب نفوذ ناپذیر خواهد بود. چسب کاشی و سرامیک پودری بن فیکس دارای قدرت چسبندگی فوق العاده بالا، مقاوم در برابر نفوذ آب، مقاوم در مقابل نم زدگی، خاصیت انعطاف پذیری کنترل شده و ثبات کیفیت می باشد. چسب کاشی و سرامیک پودری بن فیکس برای نصب انواع کاشی، انواع سنگ، انواع سرامیک و انواع موزائیک کاربرد دارد.

 

 • رزین همو پلیمر وینیل استات

رزین هموپلیمر وینیل استات، یک همو پلیمر وینیل استات می باشد که با هر نسبتی با آب رقیق می شود و فیلم آن پس از خشک شدن سخت و شکننده می گردد. کاربرد مهم این رزین پلی وینیل استات در صنایع نساجی، چوب و ساختمانی است.

 

 • چسب تولید انواع لیبل - Hotmelt

از این نوع چسب برای اتصال دادن پلاستیک ها، چوب ها، کاغذ، سرامیک و فلزات استفاده فراوانی می گردد. خاصیت چسبانندگی یک بسپار به نیروهای چسبندگی آن بستگی دارد. بعضی از بسپارها به خاطر داشتن گروه هایی با جاذبه های واندروالسی بیشتر چسبندگی خوبی دارند. بسپارهایی که چسبندگی خوبی نداشته باشند با افزودن یک اسید آلی یا موادی که گروه هایی با جاذبه واندروالسی دارند، به صورت قابل اتصال در می آید. برای هر ماده ای با توجه به جنس و ساختار و نوع استفاده می بایست چسب مناسبی انتخاب کرد. از چسب برای اتصال دادن پلاستیک ها، چوب ها، کاغذ، سرامیک و فلزات استفاده فراوانی می گردد. خاصیت چسبانندگی یک بسپار به نیروهای چسبندگی آن بستگی دارد. بعضی از بسپارها به خاطر داشتن گروه هایی با جاذبه های واندروالسی بیشتر چسبندگی خوبی دارند. بسپارهایی که چسبندگی خوبی نداشته باشند با افزودن یک اسید آلی یا موادی که گروه‌هایی با جاذبه واندروالسی دارند، به صورت قابل اتصال در می‌آید. برای هر ماده ای با توجه به جنس و ساختار و نوع استفاده می بایست چسب مناسبی انتخاب کرد. از چسب برای اتصال دادن پلاستیک ها، چوب ها، کاغذ، سرامیک و فلزات استفاده فراوانی می گردد.

 

 • چسب صنعتی قابل اسپری ضد اشتعال

چسب قابل اسپری ضد اشتعال ترکیبی از پلیمرهای لاستیکی، رزین های صنعتی و پایدار کننده ها است که در مخلوطی از حلال ها، حل شده اند. پلیمرهای مورد استفاده در چسب قابل اسپری ضد اشتعال از انواع پلیمرهای سنتزی می باشند که باعث ایجاد استحکام مطلوب در محصول می شود. از ویژگی های این چسب قابلیت اسپری شدن بالا و عدم اشتعال است. این محصول، ویژه مصارف خاص طراحی گردیده است که قابلیت تنظیم غلظت در دامنه وسیعی از ویسکوزیته از خصوصیات منحصر به فرد آن می باشد. استفاده عمده از این محصول در صنایعی مانند مبلمان، دکوراسیون، چسباندن فوم به فوم، اسفنج، چوب، اتومبیل سازی، ساخت انواع درب و پنجره می باشد.

 

راه های ارتباط

نشانی کارخانه : اصفهان، کیلومتر ۹ جاده حبیب آباد، شهرک صنعتی علی آباد
شماره تماس : 45882739 ، 45882740 ، 45882237 و 45882447 - 031
پست الکترونیک : Info@BonAdhesive.com
پایگاه اینترنتی : www.BonAdhesive.ir

 

مراجع

 1. مدیر فروش شرکت صنایع شیمیایی چسب و رزین بن
 2. پایگاه اینترنتی شرکت صنایع شیمیایی چسب و رزین بن