X
GO

قوانین عضویت

 

پایگاه ولدیکا | Weldica شامل صفحات و نرم افزارهای متعددی است. برای این پایگاه و شرکت مالک آن فراهم آوردن امکان ارائه خدمات به کاربران پارسی زبان باعث سربلندی و افتخار است، اما تداوم این امر مستلزم تدوین و پیاده سازی اصول، قواعد و شرایطی از طرف پایگاه و رعایت کامل آنها توسط کاربران گرامی و به خصوص اعضای محترم پایگاه است. شما با استفاده از این پایگاه موافقت خود را با تمامی این اصول، قواعد و شرایط اعلام می دارید.

 

اصلاح شرایط استفاده

پایگاه ولدیکا حق تغییر اصول، قواعد و شرایطی که براساس آنها خدمت‌رسانی می‌کند را محفوظ می‌دارد. تغییراتی که شامل مسئولیت‌های مرتبط با استفاده از پایگاه‌ فوق بوده و البته به موارد ذیل محدود نمی شود.

 

پیوند به پایگاه ثالث

پایگاه ولدیکا ممکن است شامل پیوندهایی به دیگر سایت ها باشد. این سایت ها که از این پس با عنوان «پایگاه های پیوند شده» شناخته می شوند، تحت کنترل ولدیکا نیستند و این مجموعه مسئولیتی در رابطه با محتوای هیچ یک از آنان، اعم از مطالب مندرج، لینک های موجود و تغییرات و به‌روز‌رسانی‌های پایگاه های پیوند شده ندارد. این پایگاه همچنین هیچ گونه مسئولیتی در قبال درآمدزایی یا هرگونه مبلغ دریافتی و یا پرداختی توسط پایگاه های پیوند شده ندارد. پایگاه ولدیکا تنها به منظور ایجاد تسهیل در امر کاربری، این پیوندها را برای کاربران خود فراهم می‌کند و ثبت پیوند در ولدیکا به منزله تایید محتوی سایت یا هرگونه امور مرتبط با گردانندگان آن، توسط پایگاه ولدیکا نیست.

 

ممنوعیت استفاده غیرقانونی

به عنوان یکی از شرایط استفاده، شما به پایگاه ولدیکا ضمانت می‌دهید که این پایگاه را به منظور کاربردهایی مغایر با قوانین مصوب، عرف مرسوم و اصول، قواعد و شرایط پایگاه به کار نخواهید برد. شما مجاز نخواهید بود که پایگاه را در مسیری که ممکن است به آسیب رسانی، تخریب، از کار افتادن و بالا رفتن ترافیک بیش از حد آن منجر شده و یا با استفاده دیگر اعضاء از پایگاه تداخل یا تعارض داشته باشد، به کار ببرید. شما مجاز به دست‌یابی یا تلاش برای دست‌یابی به هرگونه محتوی و اطلاعات، از مسیرهایی که به طور عمد از جانب پایگاه برای چنین امری تعبیه نشده، نیستید.

 

شرایط استفاده از خدمات ارتباطی

خدمات پایگاه ولدیکا ممکن است شامل این موارد باشد: تابلو اعلانات، محیط‌های گفتگو | Forums، انجمن ها | Communities، گروه‌های خبری، صفحات شخصی مبتنی بر وب، روزشمارها و/یا سایر تسهیلات پیام و ارتباطات که به منظور توانمندسازی شما برای ارتباط با عموم افراد یا گروه‌ها طراحی شده است. این موارد از این پس به طور کلی با عنوان «خدمات ارتباطی» شناخته می شوند. شما موافقت می‌کنید که خدمات ارتباطی را تنها به منظور پست، ارسال و دریافت پیام‌ها و مطالب حقیقی و مرتبط با خدمات ارتباطی پایگاه به کار گیرید. به عنوان مثال و البته نه به منظور حصر موارد، شما موافقت می‌کنید که به هنگام استفاده از خدمات ارتباطی، از انجام اقدامات ذیل خودداری کنید:

 •    بدنام کردن، سوء‌استفاده، آزار، تهدید و یا نقض حقوق قانونی (مانند حقوق حریم خصوصی و عمومی) دیگران.
 •    انتشار، ارسال، بارگذاری یا تخریب هرگونه اطلاعات، مطالب، اسامی و یا موضوعات نامناسب، حرمت‌شکن، افتراآمیز، تخلف‌آمیز، مستهجن، شرم‌آور و غیرقانونی.
 •    بارگذاری فایل‌هایی که شامل نرم‌افزارها یا سایر مطالب حفاظت‌شده توسط قانون حقوق مالکیت شخصی (یا توسط حقوق حریم خصوصی و عمومی) هستند مگر آن که شخص شما مالک یا صاحب اختیار آن حق باشید و یا تمام رضایت‌های لازم را کسب کرده باشید.
 •    بارگذاری فایل‌های شامل ویروس‌ها، فایل‌های فاسد یا هر نوع نرم‌افزار و برنامه مشابهی که ممکن است فعالیت سرور پایگاه و یا رایانه فردی دیگر را تخریب کند.
 •    تبلیغات یا پیشنهاد خرید و فروش هرگونه محصول یا خدمات برای هرگونه مقاصد کسب و کار مگر آن‌که آن خدمات ارتباطی به طور اختصاصی آن نوع پیام‌ها را مجاز بداند.
 •    هدایت یا فرستادن مطالب، مسابقات، طرح‌های هرمی یا نامه‌های زنجیره‌ای.
 •    دانلود هرگونه مطلب ارسالی کاربر/کاربران دیگر آن خدمات ارتباطی که شما مطلع هستید یا به‌طور عقلایی باید مطلع باشید، از لحاظ قانونی قابل توزیع نیست.
 •    تکذیب یا حذف هرگونه نشانه مؤلف، تذکرات حقیقی و قانونی یا نشانه‌های مالکیت یا برچسب‌های اصالت یا منبع نرم‌افزار یا هرگونه مطلبی که در فایل‌های بارگذاری‌شده موجود است.
 •    محدود کردن یا ممانعت سایر کابران از استفاده و بهره‌گیری از خدمات ارتباطی.
 •    نقض هرگونه خط مشی یا دستورالعمل‌هایی که برای هر یک از خدمات ارتباطی خاص قابل اعمال است.
 •    جمع آوری اطلاعات مربوط به دیگران مانند نشانی‌های پست الکترونیکی، بدون اجازه آنها.

پایگاه ولدیکا اجباری برای رصد کردن خدمات ارتباطی کاربران ندارد اما این پایگاه حق بازبینی مطالب ارسالی در خدمات ارتباطی، حذف هر مطلبی حسب صلاحدید و نیز حق از بین بردن امکان دسترسی شما به برخی یا تمام خدمات ارتباطی بدون اطلاع شما، در هر زمان و به هر دلیل، را برای خود محفوظ می‌دارد. این پایگاه همچنین حق افشای هر نوع اطلاعات ضروری‌ به منظور اقناع قوانین مصوب، فرایندهای قانونی و درخواست‌های دولتی و یا ویرایش، ممانعت از ارسال و یا حذف هرگونه اطلاعات ـ به‌طور کلی یا جزیی ـ را حسب صلاحدید، برای خود محفوظ می‌دارد.

پایگاه ولدیکا به تمامی کاربران خود توصیه می کند که همیشه به هنگام انتشار هرگونه اطلاعات مربوط به هویت شخصی خود یا فرزندان‌تان در خدمات ارتباطی، جنبه احتیاط را رعایت نمایند. این پایگاه محتوا، پیام‌ها و یا اطلاعات موجود در هر یک از خدمات ارتباطی را بررسی یا تایید نمی‌کند. بنابراین پایگاه هرگونه مسئولیت پیرامون خدمات ارتباطی و فعالیت های حاصل از حضور شما در خدمات ارتباطی را رد می‌کند. مدیران و میزبانان سخنگوهای تاییده شده پایگاه نبوده و دیدگاه‌های آنان می تواند بازتاب دهنده دیدگاه‌های رسمی پایگاه نباشد.

مطالب بارگذاری‌شده در خدمات ارتباطی، ممکن است تحت محدودیت‌هایی برای استفاده، بازتولید و/یا انتشار باشند. در صورت دانلود این مطالب، شما در رعایت این محدودیت‌ها مسئول هستید.

پایگاه ولدیکا ادعایی مبنی بر مالکیت مطالبی که شما در پایگاه فراهم کرده‌اید (شامل فیدبک‌ها و پیش‌نهاد‌ها)، پست هایی که بارگذاری کرده‌اید و یا هر یک از صفحات پایگاه یا خدمات مربوط به آن، که رد یا تایید کرده‌اید (به طور کلی: تاییدات کاربر) ندارد. با این حال، با پست کردن، بارگذاری کردن، وارد کردن، فراهم کردن و یا تایید کردن تاییدات خود، شما این امتیاز را به پایگاه ولدیکا و شرکت مالک آن داده‌اید تا تاییدات شما را در کسب و کار اینترنتی خود (شامل ـ بدون حصر موارد ـ تمامی حقوق مربوطه  به کپی، توزیع، انتقال، نمایش عمومی، اجرای عمومی، بازتولید، ویرایش، ترجمه و تغییر قالب تاییدات شما) به کار گیرد و نام شما را در ارتباط با تاییدات‌تان منتشر نماید. این پایگاه الزامی برای انتشار یا استفاده از تاییداتی که شما فراهم کرده‌اید، ندارد و ممکن است در هر زمان و به هر دلیل، تاییدات شما را به صلاحدید خود حذف نماید. همچنین هیچ‌گونه خسارتی در قبال استفاده از تاییدات شما پرداخت نخواهد شد.

با انتشار، بارگذاری، ورود، فراهم کردن و تایید تاییدات‌تان، شما ضمانت نموده و نیز ابراز می‌کنید که مالکیت یا اختیار تمامی حقوق مربوط به تاییدات خود (شامل ـ بدون حصر موارد ـ تمامی حقوق لازم به منظور فراهم کردن، انتشار، بارگذاری، ورود و تایید تاییدات‌تان) را که در این بخش یاد شده، عهده‌دار هستید.

 

سلب مسئولیت

اطلاعات، نرم‌افزارها، تولیدات و خدماتی که در پایگاه ولدیکا موجود یا قابل دسترس هستند، ممکن است شامل اشکالاتی باشند. در این رابطه، اصلاحات و تغییرات به صورت دوره‌ای انجام و افزوده خواهند شد. این مجموعه ممکن است بهبودها و/یا تغییراتی در پایگاه ولدیکا در هر زمان و به هر دلیل ایجاد کند. پیشنهادهای دریافت‌شده از طریق این پایگاه نمی‌بایست در تصمیمات مالی، حقوقی، درمانی و شخصی مورد اتکاء قرار گیرند و لازم است تا کاربران به منظور دریافت پیشنهادهای خاص و متناسب با وضعیت خود، با افراد متخصص و مناسب مشورت کنند.

این مجموعه هیچ گونه اظهاری پیرامون مناسب بودن، قابل اعتماد بودن، به روز بودن، دقت اطلاعات، نرم‌افزارها، محصولات، خدمات و تصاویر موجود در پایگاه ولدیکا برای هرگونه کاربردی ندارد. تا حد نهایی مجاز شناخته‌شده توسط قوانین مصوب، تمامی اطلاعات، نرم‌افزارها، محصولات، خدمات و تصاویر «به عنوان آن چه که هست» و بدون هیچ نوع تضمینی مهیا شده‌اند. این پایگاه در اینجا تمامی ضمانت‌های مربوط به این اطلاعات، نرم‌افزارها، محصولات، خدمات و تصاویر مربوطه (شامل تمام ضمانت‌های ضمنی مربوط به خرید و فروش، تناسب با یک مقصود خاص، عنوان و نفی نقض قوانین و سایر موارد) را سلب می‌کند.

تا حد نهایی مجاز شناخته‌شده توسط قوانین مصوب، در هیچ واقعه‌ای این مجموعه برای تخریب‌های مهم، خاص، تصادفی، تنبیهی، مستقیم یا غیرمستقیم یا هرگونه تخریبی (شامل ـ بدون حصر موارد ـ تخریب به شکل از دست دادن حساب کاربری، اطلاعات یا منافع به شکلی که ناشی از استفاده یا اجرای پایگاه ولدیکا بوده، یا ناشی از تاخیر یا ناتوانی در کاربری پایگاه و خدمات مربوطه باشد، یا عدم موفقیت در ارائه سرویس، یا برای هر اطلاعات، نرم‌افزارها، محصولات، خدمات و تصاویری که از طریق این پایگاه به دست آمده و یا در اثر استفاده از پایگاه ولدیکا حاصل شده باشد) چه بر پایه قرارداد، شبه‌جرم و یا غفلت باشد و چه در سایر موارد، حتی اگر پایگاه ولدیکا یا پشتیبانان آن نسبت به امکان تخریب هشدار داده باشند، از آن‌جا که برخی دادگاه‌ها اجازه انحصار و تحدید مسئولیت مربوط به تخریب‌های اتفاقی یا مهم را نمی‌دهند، تحدید یادشده ممکن است برای کاربر کارآمد نباشد. اگر کاربر نسبت به هر بخشی از پایگاه ولدیکا یا هر قسمت از این توافق کاربری یا سایر الزمات پایگاه، احساس نارضایتی دارد، متاسفانه تنها راه چاره ایشان توقف به کارگیری و استفاده از این پایگاه است. کاربر با ادامه استفاده از پایگاه، اطلاع و رضایت خود را از این امر اعلام می دارد.

 

فسخ / تحدید دسترسی

این مجموعه به صلاحدید خود حق فسخ دسترسی شما به پایگاه ولدیکا و خدمات مرتبط یا هر بخش وابسته به آن را در هر زمانی ـ بدون اعلان قبلی ـ برای خود محفوظ می‌دارد. این توافق‌نامه توسط قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران کنترل می‌شود و شما در این‌جا نسبت به این‌که در نزاع‌های برآمده و مرتبط با استفاده از پایگاه ولدیکا به حوزه دادرسی مراجعه شود، اعلام رضایت می‌کنید.

استفاده از پایگاه ولدیکا در هر حوزه قضایی که به مواد یادشده در این متن (شامل ـ بدون حصر موارد ـ همین بند) تاثیر نمی‌دهد، تاییدناشده است. شما موافقت می‌کند که به موجب توافق حاصله در استفاده از پایگاه ولدیکا، هیچ‌گونه معامله مشترک، هم‌کاری، استخدام یا رابطه نمایندگی بین شما، پایگاه ولدیکا و شرکت مالک آن وجود ندارد. اجرای این توافق‌نامه از جانب این پایگاه موقوف است به قوانین موجود و فرایند‌های قانونی و هیچ بند موجود در این توافق‌نامه ابطال‌کننده حق پایگاه ولدیکا برای برآورده کردن درخواست‌های اجبار قانونی، دادگاهی و دولتی و یا الزامات مرتبط با استفاده شما از پایگاه و یا اطلاعات مرتبط با آن استفاده که توسط این پایگاه فراهم‌ یا گردآوری شده، نیست. اگر مشخص شد که بخشی از این توافق‌نامه (مثل سلب ضمانت‌ها یا تحدید مسئولیت‌ها) غیرمعتبر است یا با قوانین اعمال‌شدنی در تعارض است، ماده غیرقابل اجرا و غیرمعتبر، توسط یک ماده قابل‌اجرا و معتبر که بیش‌ترین هماهنگی را با ماده اصلی دارد، لغو می‌شود و بقیه توافق‌نامه نافذ باقی خواهد ماند.

این توافق‌نامه تمام توافقات میان کاربر و پایگاه ولدیکا را شامل می‌شود و به جز مواردی که در این‌جا مشخص شده، تمام توافقات هم‌زمان یا قبلی مرتبط با این پایگاه ـ اعم از الکترونیکی، شفاهی و کتبی ـ را ملغی می‌کند. یک نسخه‌ چاپ‌شده از این توافق‌نامه و تمام تذکرات بیان‌شده در قالب الکترونیکی، در اقدامات اداری و حقوقی مرتبط با این توافق‌نامه، به همان شیوه‌ای معتبر و مورد قبول خواهد بود که سایر مدارک کسب و کاری که به صورت چاپ‌شده تولید و نگه‌داری می‌شوند. این یک اظهار صریح خطاب به طرفین است که این توافق‌نامه و تمام مدارک مرتبط با آن، به زبان فارسی تنظیم شده است.

 

مالکیت معنوی

تمامی حقوق مربوط به مالکیت معنوی تمامی محتوای پایگاه ولدیکا محفوظ و متعلق به این پایگاه و شرکت مالک آن است.

 

علائم تجاری

نام‌های شرکت‌های واقعی و هم‌چنین محصولاتی که در این‌جا ذکر شد، ممکن است جزو علائم تجاری مربوط به صاحبان‌شان باشد. شرکت‌ها، سازمان‌ها، محصولات، افراد و وقایع تصویر‌شده در این‌جا خیالی هستند و هیچ ارتباطی با شرکت‌، سازمان، محصول، فرد یا واقعه‌ای حقیقی موردنظر نبوده و قابل استنتاج نیست.
تمام حقوقی که به طور صریح و رسمی اعطا نشده، محفوظ است.